اخبار

تجهیزات فیبر نوری لگراند

تجهیزات فیبر نوری لگراند

معرفی تجهیزات فیبر نوری لگراند

پچ کورد فیبر نوری

برای اتصال بین پچ پنل فیبر نوری و سوئیچ شبکه از پچ کورد لگراند استفاده می کنیم.  پچ کوردها متناسب با فیبر نوری انتخاب شوند برای مثال برای پچ کورد سینگل مود (SM) فیبر سینگل مود و برای پچ کورد مالتی مود  فیبر مالتی مود (MM) استفاده می شود.
پچ کوردها دارای انواع کانکتور می باشند. مانند:  LC و SC و ST و FC
بر حسب کاربرد در برخی پچ کوردها کانکتور های یک سر پچ کورد با سر دیگر متفاوت است، برای مصارف گوناگون مثلا پچ کورد SC به LC و … پچ کوردها معمولاً دارای قابلیت انعطاف بسیار بالایی هستند و به راحتی آسیب نمی بینند. طول این پچ کوردها معمولا 1 ، 2 ، 3 ، 5 و 10 متر می باشد.

کانکتورهای فیبر نوری

کانکتور فیبر نوری بر روی فیبر نوری توسط ابزارهای خاص نصب می شود و امکان انتقال داده را به ما می دهد . برخی از انواع این کانکتورها عبارتند از MT – Rj و LC و SC و ST و FC  که به دو گروه مالتی مود و سینگل مود نیز تقسیم می شوند.

پچ پنل فیبر نوری

محفظه ای است قابل نصب در رک که اتصالات فیبر نوری را نگهداری می کند.

پیگتیل فیبر نوری (Pigtail)

پیگتیل فیبر نوری لگراند در واقع کابل های فیبر نوری هستند که یک سر آن ها کانکتور خورده است و می توانند از طریق این سر مستقیما به دستگاه ها و تجهیزات دیگر متصل شوند و سر دیگر آن که کانکتور نخورده است معمولا فیوژن می شود. در سر این پیگتیل ها می تواند کانکتورهایی از انواع مختلف استفاده شده باشد (مثلا   FC ،LC…) و همچنین این پیگتیل ها در طول های مختلف بسته به نیاز کاربران تهیه می گردند.

آداپتور فیبر نوری

آداپتور فیبر نوری واسط بین فیبر نوری که کانکتور بر روی آن نصب شده و پچ کورد فیبر نوری می باشد . این آداپتور عموما داخل پچ پنل مخصوص فیبر قرار می گیرد . و انواع مختلف آن متناسب با نوع کانکتور بصورت 2 پورت Duplex یا تک پورت Simplex وجود دارد .

دستگاه فیوژن 

دستگاه فیوژن برای اتصال فیبر نوری بکارمی رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *